اشنایی با Windows Azure Active Directory

Windows Azure Active Directory چیست ؟‌

Windows Azure Active Directory چیست ؟‌ در ابتدای امر باید بدانید که Windows Azure Active Directory یک نوع سرویس است که خدمات IDA را که مختصری از Identity and access را بر بستر فضای ابری ارائه میدهد. جالب توجه است که همانطور که سرویس های Active Directory به صورت پیشفرض روی Windows Server خدمات را ارائه میدهند،‌ با Windows Azure Active Directory این سرویس بر روی فضای ابری قابل دسترسی است. کاربرد این سوریس نیز زمانی خود را نشان میدهد که در یک سازمانی که مینی پی سی یا تین کلاینت به جای کامیپوترهای رومیزی قرار دارد، استفاده شود.

از همه مهمتر امکان هماهنگی آن با سرویس های پیشین در ویندوز وجود دارد.

خدمات ارائه شده توسط سرویس های ابری مایکروسافت

در یک فضای ابری tenant به یک مشتری یا سازمان گفته می شود که نمونه ای از خدمات ابری را دارا می باشد. در پلتفرمی که توسط Windows Azure پیشنهاد می شود، Windows Azure AD به صورت اختصاصی برای آن سازمان اجرا می گردد.
خدمات ارائه شده توسط سرویس های ابری مایکروسافت در یک سازمان موارد زیر را شامل میشود:
• Microsoft Office 365
• Microsoft Dynamics CRM Online
• Windows Azure
• Windows InTune
این ها مثال هایی برای برخی از آن سرویس ها است. هر کدام از Windows Azure tenant ها به صورت جداگانه و مستقل از دبگر tenant ها است.

این مسئله که محل نگرانی بسیاری از سازمان درخصوص ورود به سرویس های ابری است به خوبی رعایت شده است.

Windows Azure Active Directory
برای ایجاد Windows Azure Active Directory tenant شروع به استفاده از یکی ازخدمات ابری مایکروسافت کافی است. همچنین می توانید از پرتال Windows Azure Management این عمل انجام شود.

همگام سازی با دیگر برنامه ها

Windows Azure AD با بسیاری از سرویس های دیگر ابری قابلیت یکپارچه سازی دارد. Google apps، salesforce، Box ، Concur مثال هایی از این مورد می تواند باشد.

 پرتال Windows Azure Managementویژگی ها و مزایای Windows Azure Active Directory

یکی از مزایای Windows Azure Active Directory امکان همخوان کردن و سازگار کردن آن با سرویس های پیشین است.

SSO امکان یکپارچه سازی بسیار مناسب

Directory synchronization ,Password Synchronization و Single sign-on یا SSO مهمترین قابلیت های یکپارچه سازی به شمار می روند. SSO امکان یکپارچه سازی بسیار مناسبی را برای سازمان های بزرگ با سرویس های آنلاین مایکروسافت ارائه می دهند. برای این منظور استفاده از سرویس Active Directory Federation Services می تواند تجربه کاربری لذت بخشی را برای کاربران به ارمغان آورد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *