Phison دو کنترلر جدید برای SSD های نسل بعد معرفی کرد

احتمالا نام Phison را شنیده اید. این کمپانی کنترلر SSD طراحی می کند و محصولات آن در بسیاری از SSD های فعلی که توسط شرکت های مختلفی همانند Kingston و Sumsung و Western Digital و… عرضه می گردد یافت می شود. همچنین کنترلر های Phison در دستگاه های GreenCube که توسط شرکت سایناتک در ایران عرضه می شوند نیز وجود دارد. در حقیقت هرگاه Phison یک کنترلر جدید معرفی می کند تا ماه ها و حتی چند سال بازار SSD را تحت تاثیر قرار می دهد.

طبق آخرین آمار مربوط به SSD های کمپانی Kingston که یکی از اولین تولید کنندگان صنعت حافظه در جهان می باشد تا به امروز ۱۸ میلیون دستگاه حافظه SSD که از کنترلر های شرکت Phison استفاده می کند وارد بازار جهانی شده است.

این دو کمپانی پس از یک دهه همکاری نزدیک و موفقی که با یکدیگر داشته اند به طور مشترک شرکتی به نام  Kingston Solutions Inc را تاسیس کردند تا با استفاده از تجربیات و توانایی های مهندسی هم بتوانند سرعت و دقت بالاتری را در فرایند و تولید این حافظه ها به کار گیرند.

به زودی Phison دو کنترلر جدید متشکل از یک کنترلر مبتنی بر رابط SATA و یک کنترلر مبتنی بر پروتکل NVMe عرضه می کند که انتظار می رود منجر به روانه شدن ده ها SSD‌ جدید به بازار شود.

E12 پرچمدار جدید کنترلر های Phison است. این کنترلر ۸ کاناله از رابط PCle 4‌ و پروتکل NVMe برای سرعت خواندن متوالی تا ۳۲۰۰ مگابایت بر ثانیه و سرعت نوشتن متوالی تا ۳۰۰۰ مگابایت بر ثانیه بهره می گیرد. این کنترلر نیرو بخش پرچمدار محصولات آتی بسیاری از سازندگان SSD خواهد بود. عملکرد خواندن و نوشتن تصادفی این کنترلر به ۶۰۰۰۰۰llOPS می رسد. همچنین Phison E12 از موتور تصحیح خطا پیشرفته LDCP‌ بهره می برد.

اما Phison یک کنترلر دیگر نیز دارد که انتظار می رود در بسیاری از SSD های جدید به خدمت گرفته شود. S12 جایگزین کنترلر بسیار موفق S10 می شود. Phison E12 یک کنترلر بسیار انعطاف پذیر با بهره گیری از رابط SATA با پهنای باند ۶ گیگابایت بر ثانیه است که از SSD های ارزان قیمت تا SSD های پرسرعت گران قیمت را پوشش خواهد داد. همچنین این کنترلر از تراشه های حافظه QLC NAND نیز پشتیبانی می کند که نسل بعدی SSD های ارزان قیمت مبتنی بر این تراشه ها خواهند بود.

هم اکنون سازندگان مختلف مشغول ساخت محصولات جدید خود با بهره گیری از کنترلر های جدید Phison هستند و انتظار می رود طی هفته ها یا ماه های پیش رو شاهد معرفی آنها باشیم.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *