چشم انداز:


شرکت راهکار سیستم سایناتک یکی محدود از شرکت های است در حوزه فناوری اطلاعات و ارتباطات که با تجربه بیش از ۱۵ ساله مدیران و کارشناسان خود تاسیس گردیده و با علم به نیاز بازار و ارتباطات و شناخت کافی از شرکت ها و موسسات دولتی، نظامی و… پا به این عرصه گذارده ، همچنین این شرکت با رعایت اصول انعطاف پذیری سازمانی و ارتقاء كارآمدی در پاسخگویی به نیاز های مشتریان و رعایت اصول مشتری مداری در وهله اول به دنبال حفظ مشتریان فعلی و در وهله دوم به دست آوردن مشتریان باالقوه می باشد و در همین راستا با اخذ نمایندگی های معتبر از کمپانی های به نام سعی در جلب اعتماد بین مشتریان خود را دارد و این کلید موفقت و سرلوحه فعالیت این شرکت و موسسین آن می باشد.

این شركت در چارت سازمانی خود برخوردار از دپارتمان مختلفی نظیر فنی و پشتیبانی، پروژه و پشتیبانی زیر ساخت، فروش و بازاریابی، مالی و اداری می باشد. هر یك از این بخش ها و مدیریت های زیر مجموعه آنها با توجه به شرح مسئولیت ها و وظایف خود در نهایت هماهنگی با یكدیگر به كمك كارشناسان متخصص خویش به ارایه خدمات هر چه دقیقتر فنی – علمی- مشاوره ای به مشتریان بالفعل و بالقوه شركت به صورت تمام وقت می پردازند.

شرکت راهکار سیستم سایناتک این افتخار را دارد كه بر اساس توانایی تخصصی همكاران خود، می تواند از مرحله آغاز ورود به دنیای شبكه های ارتباطی و یا حتی تصور یك مركز داده به عنوان مشاور و سپس مجری پیاده سازی اندیشه ها و خواسته های شما با ارایه آخرین دستاورد های فناوری IT در كنار شما حضوری مداوم داشته باشد. این واقعیتی است که ما چه مشاور شما باشیم و چه مجری باورهایتان و یا ناظر بر اجرای خواسته هایتان، آنچه برایمان اهمیت دارد این است كه “همراه امین”  شما باشیم.

شرکت راهکار سیستم سایناتک با پشتوانه ربع قرن تجربه  مدیران با فعالیت تخصصی در حوزه مشاوره، طراحی و اجرای مراكز داده و مدیریت عملیاتی در این حوزه آمادگی دارد تا خدمات خود را در چهار بخش خدمات پیش از فروش، فروش، پشتیبانی و خدمات پس از فروش و نیز آموزش در اختیار كلیه دستگاه ها، سازمان ها، بانك ها، شركت ها، متقاضیان بخش خصوصی و فعالین حوزه High-Tech قرار دهد.

همچنین اهداف اصلی شرکت عبارتند از:

  • کسب رضایت مشتریان
  • به روز رسانی سبد محصولات شرکت همگام با تکنولوژی روز دنیا
  • حفظ سلامت در کار و کمک به ایجاد فضای رقابتی سالم در بازار
  • رعایت حقوق مصرف کنندگان و ارائه بهترین پاسخ به نیازهای مبتنی برفناوری مشتریان
  • آموزش و تشویق کارکنان و مشتریان وفادار با هدف ارتقاء و توسعه بازار و فرهنگ ICT در کشور