چشم انداز:


شرکت راهکار سیستم سایناتک یکی محدود از شرکت های است در حوزه فناوری اطلاعات و ارتباطات که با تجربه بیش از ۱۵ ساله مدیران و کارشناسان خود تاسیس گردیده و با علم به نیاز بازار و ارتباطات و شناخت کافی از شرکت ها و موسسات دولتی، نظامی و… پا به این عرصه گذارده ، همچنین این شرکت با رعايت اصول انعطاف پذيري سازماني و ارتقاء كارآمدي در پاسخگويي به نياز هاي مشتريان و رعایت اصول مشتری مداری در وهله اول به دنبال حفظ مشتریان فعلی و در وهله دوم به دست آوردن مشتریان باالقوه می باشد و در همین راستا با اخذ نمایندگی های معتبر از کمپانی های به نام سعی در جلب اعتماد بین مشتریان خود را دارد و این کلید موفقت و سرلوحه فعالیت این شرکت و موسسین آن می باشد.

اين شركت در چارت سازماني خود برخوردار از دپارتمان مختلفی نظیر فني و پشتيباني، پروژه و پشتيباني زير ساخت، فروش و بازاريابي، مالي و اداري مي باشد. هر يك از اين بخش ها و مديريت هاي زير مجموعه آنها با توجه به شرح مسئوليت ها و وظايف خود در نهايت هماهنگي با يكديگر به كمك كارشناسان متخصص خويش به ارايه خدمات هر چه دقيقتر فني – علمي- مشاوره اي به مشتريان بالفعل و بالقوه شركت به صورت تمام وقت مي پردازند.

شرکت راهکار سیستم سایناتک اين افتخار را دارد كه بر اساس توانايي تخصصي همكاران خود، مي تواند از مرحله آغاز ورود به دنياي شبكه هاي ارتباطی و يا حتی تصور يك مركز داده به عنوان مشاور و سپس مجري پياده سازي انديشه ها و خواسته هاي شما با ارايه آخرين دستاورد هاي فناوري IT در كنار شما حضوري مداوم داشته باشد. این واقعیتی است که ما چه مشاور شما باشيم و چه مجري باورهايتان و يا ناظر بر اجراي خواسته هايتان، آنچه برايمان اهميت دارد اين است كه “همراه امين”  شما باشيم.

شرکت راهکار سیستم سایناتک با پشتوانه ربع قرن تجربه  مدیران با فعاليت تخصصي در حوزه مشاوره، طراحي و اجراي مراكز داده و مديريت عملياتي در اين حوزه آمادگي دارد تا خدمات خود را در چهار بخش خدمات پیش از فروش، فروش، پشتیبانی و خدمات پس از فروش و نیز آموزش در اختيار كليه دستگاه ها، سازمان ها، بانك ها، شركت ها، متقاضيان بخش خصوصي و فعالين حوزه High-Tech قرار دهد.

همچنین اهداف اصلی شرکت عبارتند از:

  • کسب رضایت مشتریان
  • به روز رسانی سبد محصولات شرکت همگام با تکنولوژی روز دنیا
  • حفظ سلامت در کار و کمک به ایجاد فضای رقابتی سالم در بازار
  • رعایت حقوق مصرف کنندگان و ارائه بهترین پاسخ به نیازهای مبتنی برفناوری مشتریان
  • آموزش و تشویق کارکنان و مشتریان وفادار با هدف ارتقاء و توسعه بازار و فرهنگ ICT در کشور