Cpu

پردازنده های اینتل سری U

پردازنده اینتل سری U

پردازنده اینتل سری U یک پردازنده کم مصرف از شرکت اینتل ، برای بررسی این سری بهترین است بدانیم که از مهمترین اعضای یک سیستم ، مغیر یا سی پی سو (CPU) سیستم است . این بخش مهمترین بخش یک دستگاه نام دارد که روی قیمت کل یک سیستم هم تاثیر بسزایی دارد .

با ذکر مقدمه گفته شده در بالا به بررسی پردازنده (سی پی یو) اینتل سری U می پردازیم . اول اینکه نام این پردازنده ها از کجا آمده است ، باید گفت که نام این سری از اول حرف Ultra Low Power هست که مصرف بسیار پایین و مناسبی را دارند . باید قبول کرد در مقابل مصرف کمتر این سی پی یو قدرت خود را تا حدودی کم میکند و به همین دلیل است که پردازنده Core i5 U کمی ضعیف تر از Core i3 M است . نکته شایان ذکر این است که این CPU ها تنها مصرف  وات انرژی در مقابل مصرف ۴۰ واتی دیگر پردازنده ها دارند . این را هم بدانید که اینتل سی پی یو ی جدید در سری Y  تولید کرده که مصرف آن در سری U کمتر است که موضوع این مقاله نیست .

جمع بندی

برای جمع بندی موضوع باید اشاره کرد که پردازنده سری U اینتل برای مصارف کم و بهینه ساخته شده و از این حیث بی نظیر و فوق العاده هستند . ذکر این نکته هم بد نیست بدانید که مینی پی سی اینتل و الوترابوک های اینتلی بیشترین مصرف کننده این پردازنده ها هستند . دلیل استفاده از مینی پی سی ها از پردازنده اینتل مصرف کم این پردازنده ست ولی باید توجه کرد در صورتی که نیاز به کارایی بسیار بالاتری باشد از سری های دیگر پردازنده باید استفاده کرد .

پردازنده اینتل سری U
پردازنده اینتل سری U

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *