INFO@IIMACO.NET
مینی پی سی و تین کلاینت GreenCube

طرز کار تین کلاینت ها

طرز کار تین کلاینت ها، موضوعی است که بارها به اختصار در مقالات ارائه شده در وبسایت سایناتک به آن اشاره شد. اما اگر به صورت دقیق تر بخواهیم بررسی کنیم باید بدانید که Thin Client ها دستورات ورودی را از طریق صفحه کلید یا همان کیبرد و موسی که به آن وصل شده است دریافت میکند این دستورات از طریق شبکه به سرور منتقل می شود و پس از پردازش اطلاعات دوباره به تین کلاینت برگشته و روی صفحه نمایش تین کلاینت دیده میشود.

ارتباط بین تین کلاینت ها و سرور

ارتباط ایجاد شده بین سرور و تین کلاینت ها به این شکل انجام میشود که تین کلاینت ها نیز برای ارتباط با سرور مانند دیگر دیوایس ها از سوئیچ ،‌هاب و … استفاده میکنند. همین امر باعث شده Thin Client ها جایگزین بسیار خوبی برای کامپیوتر های بزرگ و گران قیمت باشند.

تین کلاینت GreenCube مدل GRCJ2900P
تین کلاینت GreenCube مدل GRCJ2900P

ارتباط تین کلاینت با سرور به صورت نرم افزاری

از نظر نرم افزاری ارتباط بین تین کلانیت ها با سرور چند پروتکل وجود دارد که یکی از آنها که توسط شرکت مایکروسافت ابداع شده است RDP نام دارد و دیگری زیر نظر شرکتی به نام سیتریکس اداره میشود. برای استفاده از پروتکل شرکت مایکروسافت RDP احتیاج به نرم افزار خاصی نیست و در صورت استفاده از ویندوز به صورت پیشفرض این پروتکل به صورت پیشفرض قابل استفاده است و روی تین کلاینت ها هست.

تمامی نرم افزار های کاربردی عمومی مانند آفیس و فوتوشاپ و نرم افزارهای اتواماسیون اداری و همچنین ویندوزهای نسخه های مخصوص سرور در ورژن های ۲۰۰۳ تا ۲۰۱۶ مورد استفاده از این پروتکل هستند.

تین کلاینت در شبکه WAN

همانطور که گفتیم در ارتباط تین کلاینت ها با سرور، درخواست های ایجاد شده در Thin Client به سرور ارسال شده ،‌در آنجا پردازش و در نهایت به تین کلاینت برای نمایش ارسال میشود. این پروسه با توجه به تعداد تین کلاینت های شبکه نیازمند پهنای باند زیادی است. به همین دلیل استفاده از تین کلاینت ها برای شبکه WAN توصیه نمیشود. مگر اینکه سیاست های خاصی برای استفاده از پهنای باند بهینه در ارتباط تین کلاینت ها در شبکه وجود داشته باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *