اشنایی با سری تمام فلش سرورهای ذخیره سازی

آشنایی با سرورهای ذخیره سازی تمام فلش IBM

در سال های اخیر شاهد جایگزینی هاردهای SSD به جای هارد دیسک ها در دیتا سنترها و سرورها بودیم. این هارد های جامد نیز به عنوان هارد تین کلاینت ها و مینی پی سی ها استفاده می شود. حافظه های فلش سرعت بیشتری دارند و از نظر فیزیکی جای کمتر ولی حجم بیشتری را ذخیره می کنند.

رونمایی شرکت آی بی ام از مدل DS8888F

در حال حاضر شرکت IBM از مدل های جدیدی از سیستم های سرور ذخیره سازی به نام DS8888F رونمایی کرده است که دارای ۳ مدل DS8886F , DS8884F و ِDS8888F است. قویترین دستگاه این رده مدل DS8888F است که برای پردازش فوق سریع اطلاعات در مقیاس های بسیار بزرگ کاربرد دارد. طراحی این مدل به صورت ۴ سوکتی است که ۴۸ هسته پردازشی با سرعت کلاک ۳٫۰۲ گیگا هرتز یا ۳۲ هسته با کلاک ۳٫۷۲ را به همراه ۱۲۸ درگاه ارتباطی پشتیبانی می کند.

مقدار رم تعبیه شده در این سیستم ۲ ترابایت و ظرفیت هارد یا ذخیره سازی اطلاعات آن ۱٫۲ پتابایت می باشد که همگی از مدل های SSD هستند . سازمان ها با استفاده از این سیستم ها با میزان بسیار بالای دسترسی،حجم زیادی از اطلاعات را تنها روی یک سرور ذخیره و همانجا تجزیه و تحلیل کنند.

این سیستم ها از اواسط  دی ماه سال جاری روانه بازار می شوند. و دیگر اطلاعات آن پس از عرضه به بازار از طریق وبسایت سایناتک قابل پیگیری می باشد.

2 بازتاب در “آشنایی با سرورهای ذخیره سازی تمام فلش IBM

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *