امنیت مینی پی سی

امنیت مینی پی سی

امنیت مینی پی سی در شبکه متناسب با آن

امنیت مینی پی سی ها ، شاید این سوال بسیاری از علاقمندان به خرید مینی پی سی ها باشد که آیا این دستگاه ها برای استفاده در شبکه های کامپیوتری دارای امنیت اطلاعات هستند یا نه ؟ . در این مقاله میخواهیم به بررسی امنیت این دستگاه ها بپردازیم . با توجه به اینکه امکان ورود اطلاعات از مینی پی سی به سرور در شبکه هایی که به جای استفاده از کامپیوتر از مینی پیسی استفاده میشود  امکان پذیر نیست در نتیجه امکان  آلودگی و ویروس به سرورها ممکن نیست و همچنین  سرورها و کل شبکه  از بروز هر نوع خطری در امان هستند.

در همین راستا امنیت در شبکه های متناسب با ساختار مینی پی سی فقط کافی است که از یک آنتی ویروس مناسب و کارامد برای سرورها استفاده کنیم و در نتیجه می توانیم در هزینه ها صرفه جویی کنیم تا اینکه بخواهیم هزینه ی زیادی جهت نصب آنتی ویروس های دیگر برای مینی پی سی بپردازیم.

از جمله موارد دیگری که می توان به آن اشاره نمود این است که برخلاف شبکه هایی که کاربرد مینی پی سی به عنوان  ایستگاه کاری است ،در کامپیوترهایی که شخصی هستند و از سایر انواع پی سی در آنها استفاده میشود،به خاطر وجود قسمت هایی همچون : انواع رایترها،سی دی رم ها و بقیه ی قسمت ها و قطعات مکانیکی ای که امکان خرابی در آنها بسیاز زیاد است و جزو قطعات مصرفی حساب میشوند،این مشکل وجود دارد که حتی با خراب شدن یک قطعه از این قطعات مصرفی ، محیط کاری دچار اختلال شده و متوقف می شود ، که این مشکلات در شبکه هایی که مبتنی بر مینی پی سی هستند وجود ندارد و در نتیجه ما امنیت در شبکه های متناسب با ساختار مینی پی سی را توصیه میکنیم.

امنیت مینی پی سی
امنیت مینی پی سی

همچنین بر اساس تحقیقات به عمل آمده مشاهده شده است که زمان ماندگاری شبکه های دارای مینی پی سی به طور میانگین ۹ برابر بیشتر از شبکه های مبتنی بر پی سی هستند و طول عمر و ماندگاری مینی پی سی ها حداقل به ده سال هم میرسد که این مدت برای کامپیوتر های شخصی خیلی کمتر است.

میزان مصرف انرژی نیز در مینی پی سی ها خیلی کمتر است و در نتیجه تولید گرمای کمتری میکند و حتی میتوان با استفاده از فن های قویتر به کاهش بیشتر تولید گرما و مصرف انرژی آنها نیز کمک کرد . این امر باعث میشود که ما در محیط کاری بی سر و صدا و آرام مشغول به کار شویم. مینی پی سی ها این امکان را می دهد که در صورت روشن شدن مینی پی سی توسط کاربر فقط یک نرم افزار خاص که قبلا توسط مدیریت سرور تعریف شده است اجرا شود و وی نتواند در محیط دیگری و یا نرم افزار دیگری کار کند  در نتیجه  این امر موجب کاهش اتلاف وقت و افزایش امنیت مینی پی سی نیز می شود.

2 بازتاب در “امنیت مینی پی سی

  1. علی بازیار says:

    سلام
    آیا این مینی پی سی ها در منزل هم قابل استفاده هست به جای کامپیوتر و یا Laptop ?

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *